Pobierz najnowsze wydanie Choice

Czym jest Choice?

Eksoc Online Choice to czasopismo internetowe wydawane przez 3 koła naukowe z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ: Advisor, Equilibrium i IM-Tech. Magazyn zawiera artykuły dotyczące finansów i podatków, IT i technologii, modelowania w ekonomii oraz ciekawostki z życia studenckiego. Ty też możesz umieścić swój artykuł!


Uniwersytet w obiektywie – Lumumbowo

Data: 14 lipca, 2013 | Kategoria: Życie studenckie | Tagi: , , , ,

Lumumbowo to potoczna nazwa osiedla studenckiego Uniwersytetu Łódzkiego. Budowę pierwszych akademików datuje się na początek lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Osiedle zlokalizowane jest w centrum Łodzi, w pobliżu wydziałów UŁ. Na jego terenie mieści się dziewięć domów studenckich Uniwersytetu Łódzkiego (m.in. Balbina, Pretor, Hades, Olimp), dwa Uniwersytetu Medycznego (Medyk, Synapsa) oraz jeden Politechniki Łódzkiej (Tygrys). System domów studenckich osiedla uzupełniony jest o Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego, stołówkę, przychodnię lekarską, dwa sklepy, Akademickie Biuro Karier oraz Centrum Obsługi Studenta. Na terenie osiedla corocznie organizowane są Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego.

Zachęcamy do udziału w wirtualnym spacerze po osiedlu, dostępnym pod adresem  http://cos.uni.lodz.pl/wp-content/ULspacery/ULosiedle/index.html

Fot. Radek Banat