Pobierz najnowsze wydanie Choice

Czym jest Choice?

Eksoc Online Choice to czasopismo internetowe wydawane przez 3 koła naukowe z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ: Advisor, Equilibrium i IM-Tech. Magazyn zawiera artykuły dotyczące finansów i podatków, IT i technologii, modelowania w ekonomii oraz ciekawostki z życia studenckiego. Ty też możesz umieścić swój artykuł!


Choice nr 10 – zapraszamy do lektury!

Data: 3 grudnia, 2016 | Kategoria: Dział ogólny

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że ukazał się już jubileuszowy, 10 numer Choice’a, w którym przeczytacie między innymi o:
- bitcoin’ie w świetle prawa rzeczowego i prawa zobowiązań,
- zmianach w interpretacjach prawa podatkowego,
- podatku Tobina.
Zapraszamy do lektury!


Dziewiąty numer Choice już dostępny!

Data: 16 lipca, 2015 | Kategoria: Dział ogólny

Z dumą oddajemy Wam do dyspozycji już dziewiąty numer Choice, a w nim:
- czynniki wpływające na wzrost gospodarczy w krajach skandynawskich,
- definicja oraz ewidencja kosztów w prawie bilansowym i w prawie podatkowym,
- znaczenie systemów informatycznych we współczesnej logistyce,
- idealny podatnik według fiskusa,
Zapraszamy do pobierania i czytania, a także szukajcie wersji papierowej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym!


Pokoleniowy system ubezpieczeń społecznych

Data: 21 maja, 2014 | Kategoria: Dział ogólny | Tagi: , , , ,

System ubezpieczeń emerytalnych w Polsce oparty jest na umowie pokoleniowej. Oznacza to, że wypłacane emerytury finansowane są ze składek osób aktualnie pracujących. Taki system ubezpieczeń nie powinien w istocie zawierać w nazwie słowa „ubezpieczenie”. Ubezpieczenia społeczne w żadnym znaczeniu tego pojęcia, nie są, programem ubezpieczeniowym, w którym wpłatami indywidualnymi nabywa się prawo ekwiwalentnych świadczeń ubezpieczeniowych. Ubezpieczenia społeczne stanowią raczej połączenie pewnego szczególnego podatku z pewnym szczególnym programem transferu płatności.


Zostać czy wyjechać? – rozterki typowego Polaka

Data: 14 maja, 2014 | Kategoria: Dział ogólny

Migracje to zjawisko będące przedmiotem zainteresowania zarówno socjologii, demografii, nauk politycznych,  jak również ekonomii. Stanowią one przejaw ludzkiej aktywności w celu poprawy standardu życia, stworzenia rodziny bądź chęci przeżycia przygody. Z analiz, przeprowadzonych w ostatnich latach m.in. przez Ośrodek Badań nad Migracjami, wynika, iż głównym powodem współczesnej mobilności Polaków jest motyw ekonomiczny. Zdajemy sobie sprawę, że nawet dyplom uczelni wyższej nie gwarantuje znalezienia pracy.


Mobilność w każdym calu

Data: 16 kwietnia, 2014 | Kategoria: Dział ogólny | Tagi: , , , ,

Cyfrowa rewolucja dosięga już powoli każdego człowieka. Ponad 10% ruchu w Interncie pochodzi z urządzeń mobilnych. Coraz częściej użytkownicy poszukują informacji w biegu, korzystając z Internetu na smartfonach i tabletach. Projektanci stron internetowych dostrzegli ten trend i stwierdzili, że muszą dostosować się do zmieniających się potrzeb. Dlatego coraz częściej można spotkać w internecie responsywne strony internetowe, które dostosowują się do rodzaju urządzenia i wielkości ekranu.


Social marketing

Data: 12 marca, 2014 | Kategoria: Dział ogólny | Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Jeszcze kilka lat temu wykorzystanie Internetu w zakresie marketingu było nieznaczne. Osoba zajmująca się reklamą wykorzystywała kilka prostych metod dotarcia do potencjanych klientów, które nie zawsze przynosiły efekty zgodne z oczekiwaniami.


„Lead Nurturing”- sposobem na klienta

Data: 17 kwietnia, 2013 | Kategoria: Dział ogólny | Tagi: , ,

Nie jest żadną nowością, iż w dobie kryzysu gospodarczego pozyskanie nowych klientów staje się niezwykle trudne. Dlatego ważnym zadaniem dla każdego działu marketingowego oraz sprzedażowego jest opracowanie strategii, która pozwoli utrzymać sprzedaż na odpowiednim poziomie. Często tradycyjne narzędzia marketingowe, takie jak telemarketing, ulotki czy banery reklamowe, stają się mało efektywne. Rolą marketerów jest poszukiwanie nowych rozwiązań, które zachęcą klientów do dokonania zakupu. Choć może wydać się to niemożliwe, to prawie 95% potencjalnych klientów, deklarujących chęć zakupu określonego produktu (np. poprzez częste odwiedzanie danego sklepu internetowego), nigdy tego nie zrobi. Powodem jest to, iż proces dokonania zakupu składa się z wielu etapów i na niektórych z nich potencjalnemu klientowi może brakować konkretnej informacji dotyczącej towaru. Dlatego kluczową rolę zaczyna odgrywać lead nurturing, który jest narzędziem stosunkowo tanim, lecz bardzo efektywnym.


Wywiad z Pawłem Tkaczykiem

Data: 10 kwietnia, 2013 | Kategoria: Dział ogólny | Tagi: , , , , ,

W poprzednim numerze studenckiego czasopisma Choice Witold Kulawiecki pisał o fenomenie grywalizacji. Jednym z propagatorów tego nurtu jest Paweł Tkaczyk, autor książek “Grywalizacja” oraz “Zakamarki marki”, a także właściciel agencji Midea specjalizującej się w tworzeniu wizerunku marek. Postanowiliśmy zapytać Pawła, jak ważne są te zjawiska dla każdego studenta.


Dobre obyczaje 2.0

Data: 3 kwietnia, 2013 | Kategoria: Dział ogólny | Tagi: , , ,

Współczesne technologie umożliwiają bardzo szybki przepływ informacji
na niespotykaną dotąd skalę. Wpłynęły one również na okazywanie oraz odbiór elementów kultury osobistej. Co dziś wypada użytkownikom nowych mediów, a czego powinni się wystrzegać?


Nowy numer Choice!

Data: 13 lutego, 2013 | Kategoria: Dział ogólny

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Choice. Nie rozstajesz się ze swoim smartfonem? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść aplikacji, które ułatwią Twoje studenckie życie. Zastanawiasz się nad kupnem tabletu? Śmiało, przeczytaj nasze wskazówki! A może interesujesz się marketingiem i chcesz poznać lepiej Pawła Tkaczyka, autora „Grywalizacji” i „Zakamarków marki”? Nie czekaj, zajrzyj do Choice!